Skip to navigation Skip to content Skip to footer


Name Sport Year Inducted
Alexander, Casey
Basketball, Assistant MBB Coach
2005
Allen, Alaric
Basketball
2007
Alsup, Dale
Basketball
1999
Alsup, Marlin
Basketball
1989
Bargatze, Ron Basketball, Baseball 1984
Barnes, Robert Basketball, Baseball 1980
Behling, Joe Basketball 1999
Bell, Jerry Basketball, Baseball 1992
Bernard, Dwight Baseball 1983
Burtner, Wes Men's Basketball 2014
Byrd, Rick Men's Basketball Coach
1996
Childress, Bernard Basketball 1992
Coker, Terry Cross Country 1993
Corder-Hassell, Gail Basketball 1993
Corlew, Keely Weaver Cross Country & Track 2014
Corley, Scott Basketball 2000
Cornett, Jeff Baseball 1994
Cross, Tony Basketball, Women's Basketball Coach
1994
Czubik Allen, Cristin Soccer 2014
Davis-Weathers, Kelli Basketball 2002
Dennis, Mark Cross Country & Track, Basketball 1990
DePaulis, Eva Cross Country 2005
Drabyn, Steve Basketball 2016
Enderle, Joel Cross Country 1996
Drake, Lorie Warren Women's Golf 2017
Ferguson, James Basketball, Baseball 1992
Fischer, Lori Cross Country 1995
Gaines, Joe Basketball 1989
Gabhart, Dr. Herbert C. President 2001
Greer, Eddie Basketball 1985
Hare, Justin Basketball 2017
Herring, Chrissie Basketball 2002
Ingram, Randy Baseball 1996
Jacobs-Eades, Ann Basketball 1989
Jarvis, David Baseball 2015
Johnson, Warren Baseball, Basketball 1990
Kalkoff, Norman Basketball, Tennis, Tennis Coach 1992
Keen, Jason Baseball 2005
Kilgore, Greg Baseball 1999
Kirby, Theodore "Boots" Baseball 2000
Langdon, Jeff Cross Country, Cross Country Coach
1994
Lima, Felipe Tennis 2018
Long, Elizabeth Conyer Tennis 2018
Mark, Adam Basketball 2016
Martin, Grant Baseball 2015
McDonald, Gary Basketball, Baseball 1991
Meisel, Charlie, Jr. Basketball, Baseball 1987
Moore-Rankhorn, Jaymie Volleyball 2007
Moore, Bill Baseball 1993
Morris, Cindy Basketball 1991
Nilson, Colleen Volleyball 2016
Patton, Ricardo Basketball 1991
Pilkinton-Merritt, Daree Basketball 2007
Reece, Tim Baseball 2002
Rives, Lynette Track and Field 2017
Rodrigues, JP Soccer 2015
Sanders, Clay Baseball 2018
Scott, Eddie Basketball, Baseball 1982
Sharer, Ronnie Baseball, Basketball 1991
Sidwell, Ken Baseball and Basketball Coach, AD 1993
Smallwood, Sandra Basketball, Tennis 1989
Smith-Brown, Aimee Basketball 2000
Snellen, Ryan Cross Country/Track and Field 2018
Sonn, Adam Basketball 2015
Speakman, Charlotte Tennis, Basketball 1990
Sparkman, Temp Basketball, Lifetime Achievement 2008
Speedy, Scott Basketball 2000
Spurlock, Ron Baseball, Basketball 1995
Strickland, Mike Athletics Director 2016
Striplin, Larry Athletics Director, Coach 1980
Sullivan, Jerry Baseball, Basketball 1995
Tegarden-Flecksteiner, Sherry Softball 2008
Thurman, Greg Basketball 2001
Tillman, Jamie Baseball, Assistant AD 1992
Trace, Greg Baseball 2003
Tucker Sr., Wilson Baseball 1996
Vradenburg, Jerry Basketball, Baseball 1986
Weaver, Lauren Williams Cross Country, Track and Field 2017
West, Kerry Basketball 2003
Wheeler, Jerry Baseball 1994
Whitten, Dave Baseball Coach
1980
Williams, Jana Basketball 1999
Wiseman, Betty Women's Basketball Coach, Tennis Coach
1981
Wright-Dickens, Sherri Softball 2001
Young, Dave Cross Country and Track Coach
1988